“We loose ourselves in the things we love – we find ourselves there too”

Picture of Agnė Jankauskė

Agnė Jankauskė

"We lose ourselves in the things we love - we find ourselves there too"

Šita mintis turbūt tiksliausiai apibūdina mano kelionę desertų pasaulyje. Prasidėjo viskas kažkada, tiksliai atrinkti nebeįmanoma - nuo pirmųjų "iškepsiu kažką pati" - į svečius, gimtadieniui ar šiaip šventei. Prasidėjo ir įtraukė, tapo savotiška joga minkant tešlą.
Desertas visada yra šventė, visada džiaugsmas net jei proga - eilinis trečiadienis. Po ilgų metų maišymo kažko saldaus nusprendžiau tuo, ką žinau ir kas pavyksta, pasidalinti su visais, nes, patikėkite manimi, sukalti gerą pyragą gali kiekvienas!
Įkvėpimo semiuosi visur - kulinarinėse knygose, filmuose, o kartais idėjos gimsta tiesiog galvoje. Vairuojant imi ir sugalvoji, kad "tas" kremas puikiai tiks su "tuo" pagrindu ir "anais" vaisiais. Ir taip namuose pakvimpa kažkas saldaus... :)

 Įkvėpimui

Knygos:

  • „French Patisserie“ by Ferrandi, Paris
  • “MasterChef Kitchen Bible”
  • “Authentic Italian Desserts”, Rosemary Molloy
  • “Martha Stewart’s Cooking School: Lessons and Recipes for the Home Cook”

Filmai:

“Julie and Julia” – aš turiu įsitikinimą, kad Meryl Streep nevaidina prastuose filmuose. Kaip ir visuose, taip ir šitame, jį tobulai įsikūnija į savo personažą – Julia Child, moterį, išmokiusią Ameriką gaminti. Filmas vyksta dviem naratyvais, pirmasis – Julios Child istorija – gyvenimas Paryžiuje kulinariniai kursai ir receptų knygos rašymas. Antrasis naratyvas – daug metų į priekį nuo pirmojo – Julie Powell ir jos tinklaraštis, kuriame ji aprašo, kaip jai sekasi per metus pagaminti visus patiekalus iš vienos iš Julia knygų. Filmas toks šiltas ir jaukus, kad žiūriu jį vėl ir vėl – ir žiūrėdama užsimanau gaminti, tiksliau – kepti pyragus ir tortus.

“Waitress” – filmas su daug pyragų receptų. Kiek liūdna istorija apie padavėją Jenna, jos nelaimingą santuoką, agresorių vyrą, neplanuotą nėštumą ir pagrindinę aistrą – pyragus. Nepaisant to, kad aplinkybės tikrai nedžiuginančios, filmas labai šiltas, vietomis juokingas ir skatinantis užmaišyti dar vieną tešlą tam skaniam, garuojančiam pyragui.